Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa

PRIMARY STEPS

 

Co roku nasi  uczniowie,  wraz z  opiekunami,  wyjeżdżają  w trakcie roku szkolnego do Ziemi Kłodzkiej na 5-dniowy program EuroWeek- Szkoła Liderów.

Program EuroWeek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników  poprzez stosowanie różnorodnych technik i  podejścia ponadkulturowego. 

Językiem komunikacji jest głównie język angielski. Uczestnikami programu są grupy dzieci i  młodzieży z różnych krajów europejskich

Celem programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród uczestników  uczenie się i rozwój przez całe życie. Program kładzie nacisk na:

  • Rozwijanie zdolności przywódczych
  • Budowanie pewności siebie
  • Promocję nauki języków obcych
  • Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim
  • Integrację  wielokulturową
  • Budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji międzynarodowych.

Poniżej  prezentujemy relację z  uczestnictwa naszych uczniów w Programie.


Euroweek 2019

 Uczniowie klas czwartych i piątych wrócili właśnie z wycieczki Euroweek. Są zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia oraz wiedzę. Wykazali się samodzielnością i olbrzymią aktywnością podczas intensywnych zajęć edukacyjnych. Jestem z nich dumna.
Serdecznie dziękuję za troskliwą opiekę nad naszymi uczniami wychowawcom: Katarzynie Staśto, Grażynie Balion, Iwonie Baścik, Annie Uczniak i Magdalenie Jedynak. To było trudne zadanie sprawić aby dzieci bezpiecznie, mądrze i przyjemnie spędziły 5 dni poza domem rodzinnym. Panie wywiązały się z tego odpowiedzialnego zadania wyśmienicie.


Euroweek 2018

Mają Państwo bardzo zdolne i dzielne dzieci! Brawo dla nich! Dali radę!

 

Od tej pory Euroweek będzie mocnym argumentem, że Państwa dzieci doskonale potrafią zorganizować sobie czas, zadbać o porządek w swoim pokoju, potrafią odpowiednio zachowywać się przy stole, przygotowywać sobie posiłki (na Euroweeku był szwedzki stół) oraz posprzątać po sobie. Kiedy ktoś nie stosował tych zasad, dzieci same siebie wzajemnie upominały.

 

Euroweek to też forma kolonii. Oprócz zajęć dzieci miały możliwość przebywania na świeżym powietrzu wiele razy w ciągu dnia. Grali wtedy w piłę nożną, siatkówkę, kosza, skakali na skakankach, grali w gumę, malowali kredą po asfalcie albo wspinali się na drzewa, co bardzo im się podobało. Byli również zachwyceni widząc krowy, kury i konia z sąsiedniego gospodarstwa. Pewnie dla większości osób w obecnych czasach taki widok to totalna nowość

 

Podsumowując, Euroweek to wyjazd, na którym zarówno dzieci, jak i my, nauczyciele nauczyliśmy się bardzo wiele. Była to dla nas wszystkich (poza klasą czwartą) pierwsza kilkudniowa wycieczka. Zdobyliśmy nie tylko cenne doświadczenie ale także wskazówki na przyszłość. Bardzo dobrym naszym wspólnym pomysłem był zakaz zabierania telefonów. Dzięki temu dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i radziły sobie w rozwiązywaniu problemów. Dzieci miały nasze wsparcie cały czas, a my dla nich byłyśmy nie tylko nauczycielkami ale także opiekunkami, sanitariuszkami i mamami kiedy potrzebowali przytulenia, pocieszenia i ugłaskania do snu (czasem do 1:00 w nocy). To było 5 dni spędzonych intensywnie i bardzo aktywnie od 7:00 do 22:00 dla dzieci, a dla nas nie raz do późnej nocy. I mimo zmęczenia uważam, że było warto i czuję ogromną satysfakcję, że nasza praca w szkole przynosi tak wielkie rezultaty „na zewnątrz”. Nasi uczniowie w kontaktach z innymi ludźmi są bardzo otwarci, komunikatywni, potrafią współpracować oraz śmiało prezentować swoje zdolności i talenty. Instruktorzy byli pod wielkim wrażeniem umiejętności językowych i personalnych naszych uczniów oraz naszej organizacji wyjazdu (w tym piłki i inne rzeczy do zabawy, baniaki z wodą, uwzględnianie diet, mundurki oraz kamizelki, dzięki którym nasza grupa została nazwana „Minionki”), a także wielkiego wsparcia z naszej strony (w tym pomoc dzieciom w każdej sytuacji oraz czynny udział w zajęciach, robienie zdjęć i filmów oraz ich publikacja i przekazywanie relacji dla rodziców pomimo braku czasu). Nie będę w tym momencie skromna ale uważam, że nasza szkoła ma wielki potencjał i ma się czym pochwalić na forum.

 

Euroweek 2017

To już drugi obóz językowy uczniów Primary Steps w Długoplolu. W ramach projektu Europejskiego Forum Młodzieży – EuroWeek. Tym razem starsi o rok, choć i tak nadal najmłodsi na obozie, uczniowie z 3A w dniach od 5 do 9 kwietnia spędzili wiele niezapomnianych i atrakcyjnych przede wszystkim językowo chwil. Codzienne uczniowie wykonywali różne projekty  razem ze starszymi kolegami z innych szkół pod okiem wolontariuszy ze wszystkich stron świata. Wspólnie spędzali też czas na zabawach sportowych, posiłkach oraz wieczornym karaoke zakończonym dyskoteką. Był też czas na wycieczki  w przepiękne miejsca takie jak: Ząbkowice Śląskie, Międzygórze oraz Wrocław.

Euroweek 2016


The First Day on the EuroWeek Trip!

Wielka, pierwsza, samodzielna wyprawa „STEPSÓW” z klasy 2 A rozpoczęta. Jesteśmy od 14.04.2016r. na fantastycznym obozie językowym EuroWeek w Długopolu na Dolnym Śląsku. Zaczęliśmy od fascynującej podróży pociągiem (dla wielu była to pierwsza taka przygoda), po drodze zwiedziliśmy kawałek pięknego Wrocławia, europejskiej stolicy kultury w 2016r. Pierwszy dzień na obozie to spotkania zapoznawcze z native speaker'ami z całego świata - tu na wyróżnienie zasługuje perfekcyjna znajomość angielskiego przez naszych uczniów, super wiedza o krajach i językach, zero problemów z komunikacją.  Wieczorem była też pierwsza, odlotowa dyskoteka z Antonio z Włoch. Jesteśmy też dumni z kultury zachowania uczniów z Primary Steps. Przed nami kolejne, ciekawe dni…..

The Second Day on the EuroWeek Trip!

Za nami drugi bardzo intensywny dzień na obozie Euro Week. Zaraz po śniadaniu,  wraz z native speaker'ami, wybraliśmy się na wycieczką po najciekawszych miastach Kotliny Kłodzkiej : Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzku. To piękne i oryginalne miejsca, pełne tajemnic i zabytków. Byliśmy w Muzeum Zapałek, oglądaliśmy panoramę Bystrzycy z Wodnej Bramy,  zobaczyliśmy też Twierdzę Kłodzką,  a deser wycieczkowy zjedliśmy wraz z grupą native speakers w sympatycznej kłodzkiej kawiarni.  Po pysznym obiedzie (spaghetti) krótki relaks i kolejna seria atrakcyjnych warsztatów językowych: poznawaliśmy dzisiaj Danię i Kenię, ponadto dzieciaki bawiły się w prawdziwych anglojęzycznych twórców filmowych. Na koniec była gala oskarowa.