Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa

PRIMARY STEPS

 

Nasza placówka  propaguje zdrowy styl życia, wyposaża uczniów  w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia.

Prowadzi wszechstronną prozdrowotną edukację, włączając  do działań prozdrowotnych zarówno uczniów,  jak również rodziców.

Poniżej prezentujemy działania podjęte w tym zakresie.

Pyszne, zdrowe i smaczne, własnoręcznie zrobione kanapki klasy IIA

 

 

 

 

Kolorowe szaszłyki Pani Krysi i klasy IA

 

 

 

Witaminy w niepozornych roślinkach

Rzeżucha jest pikantna, ma oryginalny, ostry smak i zapach, choć niepozorny wygląd. Ta delikatna roślinka jest bliską krewniaczką kapusty. Zawiera sporo witaminy C. To także świetne źródło witamin: A, B, PP i K. Żywieniowcy chwalą ją również za ogromne bogactwo soli mineralnych oraz pierwiastków: żelaza i magnezu.

Skoro tak bogata roślinka może wspomóc nasze zdrowie, i wzbogacić wygląd naszych kanapek, klasa 2 postanowiła zrealizować projekt domowy- wyhodować rzeżuchę, która później wylądowała na domowych smakołykach.

Wiosna wita nas pierwszą pozimową aktywnością fizyczną, czyli szkolne wędrówki górskie ciąg dalszy

Nadchodzi wiosna, więc w piękny sobotni poranek wybraliśmy się z uczniami oraz rodzicami na kolejną wędrówkę. Oczywiście dzieci przodowały w marszu. Finalnie czekała na nas „Owczarnia” w której mogliśmy rozpalić ognisko i zjeść ze smakiem swojskie smakołyki. Wycieczka udana, bo wszyscy dotlenieni, zadowoleni i gotowi na przyjście pełnej wiosny.

 

Lepimy pierogi na warsztatach kulinarnych

Dzięki uprzejmości naszemu cateringowi Peperosso, uczniowie całej szkoły brali udział w kulinarnych warsztatach. A jaki polski produkt jest najbardziej znany? Oczywiście PIEROGI! Każdy uczeń mógł wybrać sobie własny farsz do pierogów i stworzyć niepowtarzalny kształt tego przysmaku. Pierogi na słodko oraz pierogi z farszem mięsnym. Po ugotowaniu, każdemu trzęsły się przysłowiowe „uszy”.

Gazetki o witalności nie tylko dla dzieci

W szkole obowiązują zdrowe gazetki, przypominające o zasadach dbania o higienę, tych witaminach, które kryją się w owocach oraz pomocne informacje dla naszych rodziców- jak przygotować zdrowe posiłki (snacki), co kryją w sobie niektóre produkty spożywcze. Istotne dla nas staje się pomoc związane z zdrowiem psychicznym, czyli różne wiadomości związane z lepszym – przyjemniejszym funkcjonowaniem ucznia w szkole.

Zdrowe śniadania wzorcem dla innych

Mleko, owoce i warzywa towarzyszą nam w szkole podczas zdrowych śniadań i podwieczorków. Uczniowie dbają i pamiętają, że zdrowe śniadanie owocuje w siłę i lepsze funkcjonowanie w ciągu dnia podczas intensywnej nauki. Dzieci wiedzą również, by zdrowo rosnąć trzeba dbać o pożywne śniadanie, które nie ma w sobie niezdrowego cukru, który bardzo często jest w batonikach.

Hu hu ha, dla Primary Steps zima nie jest zła!

W Primary nie od dzisiaj wiadomo, że aktywność fizyczna ucznia jest niezwykle ważna, ponieważ poprzez ruch wzmacnia się jego odporność oraz organizm. Zabawy sprzyjają klasowym rozrywkom, stanowią dużą ilość ruchu, przez co wpływają tak pozytywnie na rozwój dziecka jak regularnie wykonywane ćwiczenia. Dodatkowo na Forest School uczniowie są blisko natury – poznają ją/ odkrywają, ale przede wszystkim szanują. Natura zapewnia uczniom ogromną gamę kreatywnych pomysłów.

Ruch to zdrowie.

Czy pogoda czy deszcz, nasi rodzice pogody się nie boją! Znów integracyjnie ale przede wszystkim aktywnie, bo ruch to zdrowie. Rowerem po zdrowie!

Aktywność fizyczna w formie rodzinnych górskich wycieczek

Rodzinnie, relaksacyjnie, weekendowo. Uczniowie dotlenieni, rodzice zrelaksowani, wybawieni a przede wszystkim z naturą i aktywnie!

Szkoła Primary Steps zaliczyła takie szczyty jak: wrześniową Magurkę, listopadowy Klimczok, dolinę Czarnej Wisełki - grudniowy kulig.

Zdrowe Przepisy na Ciasta

Klasa 1 b specjalizuje się w ciastach. Smakowanie takiego ciasta zamieniamy w ucztę, przy której pamiętamy o zasadach savoir - vivre. Oto dwa przepisy: Ciasto Czekoladowe Chrupiące Ciasteczka

Promocja zdrowia a kolorowe podwieczorki

Klasa 2a - uczniowie łączą ideę kolorowych i zdrowych podwieczorków w swojej klasie z promocją zdrowego odżywiania. Daje to duże możliwości czerpania radości z samodzielnego projektowania posiłku. W każdą środę uczniowie wykonują ciekawe kompozycje ze zdrowych i kolorowych składników.  Były - kanapki z ciemnym pieczywem, szaszłyki serowo warzywne, sałatka owocowa, kanapki z płatków ryżowych z warzywami i kurczakiem. Przed nimi nowe dalsze wyzwania !

 

Konkurs na logo i hasło Szkoły Promującej Zdrowie.

Wśród wielu bardzo ciekawych, oryginalnych pomysłów i precyzyjnych ilustracji wyłoniły się te zwycięskie reprezentujące szkołę.

Wygrani otrzymali kosze pełne owoców!

 

 A oto pozostałe piękne prace, które brały udział w konkursie:

 

Hasło i logo szkoły promującej zdrowie


To nasze zwycięskie logo stworzone przez uczennicę klasy 2a Emilię Szewczulak i bardzo aktualne z biegiem czasu hasło autorstwa Janka Pięciórka z 1b :)