Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa

PRIMARY STEPS

 

Co roku nasi  uczniowie,  wraz z  opiekunami,  wyjeżdżają  w trakcie roku szkolnego do Ziemi Kłodzkiej na 5-dniowy program EuroWeek- Szkoła Liderów.

Program EuroWeek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników  poprzez stosowanie różnorodnych technik i  podejścia ponadkulturowego. 

Językiem komunikacji jest głównie język angielski. Uczestnikami programu są grupy dzieci i  młodzieży z różnych krajów europejskich

Celem programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród uczestników  uczenie się i rozwój przez całe życie. Program kładzie nacisk na:

  • Rozwijanie zdolności przywódczych
  • Budowanie pewności siebie
  • Promocję nauki języków obcych
  • Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim
  • Integrację  wielokulturową
  • Budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji międzynarodowych.

Poniżej  prezentujemy relację z  uczestnictwa naszych uczniów w Programie.

 

Euroweek 2018

 

Euroweek 2017

To już drugi obóz językowy uczniów Primary Steps w Długoplolu. W ramach projektu Europejskiego Forum Młodzieży – EuroWeek. Tym razem starsi o rok, choć i tak nadal najmłodsi na obozie, uczniowie z 3A w dniach od 5 do 9 kwietnia spędzili wiele niezapomnianych i atrakcyjnych przede wszystkim językowo chwil. Codzienne uczniowie wykonywali różne projekty  razem ze starszymi kolegami z innych szkół pod okiem wolontariuszy ze wszystkich stron świata. Wspólnie spędzali też czas na zabawach sportowych, posiłkach oraz wieczornym karaoke zakończonym dyskoteką. Był też czas na wycieczki  w przepiękne miejsca takie jak: Ząbkowice Śląskie, Międzygórze oraz Wrocław.

Euroweek 2016


The First Day on the EuroWeek Trip!

Wielka, pierwsza, samodzielna wyprawa „STEPSÓW” z klasy 2 A rozpoczęta. Jesteśmy od 14.04.2016r. na fantastycznym obozie językowym EuroWeek w Długopolu na Dolnym Śląsku. Zaczęliśmy od fascynującej podróży pociągiem (dla wielu była to pierwsza taka przygoda), po drodze zwiedziliśmy kawałek pięknego Wrocławia, europejskiej stolicy kultury w 2016r. Pierwszy dzień na obozie to spotkania zapoznawcze z native speaker'ami z całego świata - tu na wyróżnienie zasługuje perfekcyjna znajomość angielskiego przez naszych uczniów, super wiedza o krajach i językach, zero problemów z komunikacją.  Wieczorem była też pierwsza, odlotowa dyskoteka z Antonio z Włoch. Jesteśmy też dumni z kultury zachowania uczniów z Primary Steps. Przed nami kolejne, ciekawe dni…..

The Second Day on the EuroWeek Trip!

Za nami drugi bardzo intensywny dzień na obozie Euro Week. Zaraz po śniadaniu,  wraz z native speaker'ami, wybraliśmy się na wycieczką po najciekawszych miastach Kotliny Kłodzkiej : Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzku. To piękne i oryginalne miejsca, pełne tajemnic i zabytków. Byliśmy w Muzeum Zapałek, oglądaliśmy panoramę Bystrzycy z Wodnej Bramy,  zobaczyliśmy też Twierdzę Kłodzką,  a deser wycieczkowy zjedliśmy wraz z grupą native speakers w sympatycznej kłodzkiej kawiarni.  Po pysznym obiedzie (spaghetti) krótki relaks i kolejna seria atrakcyjnych warsztatów językowych: poznawaliśmy dzisiaj Danię i Kenię, ponadto dzieciaki bawiły się w prawdziwych anglojęzycznych twórców filmowych. Na koniec była gala oskarowa.