Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa

PRIMARY STEPS

The End of the School Year 2015/2016!

Dnia 24 czerwca, po dziesięciu miesiącach trudu nauki i pracy, zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się tym samym upragnione wakacje.

Wszyscy zaproszeni oraz uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej Szkoły, gdzie przywitała wszystkich pani Dyrektor Ewa Adamczyk- Ciuła.  Oficjalnie nastąpiło wręczenie nagród z olimpiad. W uroczysty sposób nagrody z rąk pani Dyrektor odebrali również uczniowie, których wyniki w nauce były bardzo zadawalające. Podziękowała ona wszystkim, którzy wspierali prace szkoły, Rodzicom za wsparcie swoich dzieci w procesie wychowania i za działania na rzecz szkoły oraz całemu Gronu Pedagogicznemu za  wkład w rozwój wiedzy, umiejętności, kompetencji i kształtowania postaw uczniów. Po rozdaniu wszystkich nagród przyszedł czas na część artystyczną, podczas której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wakacyjne piosenki.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie, rodzice wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie nastąpiło rozdanie świadectw. Zgodnie ze słowami piosenki „Ale to już było i nie wróci więcej” – rozpoczęły się wakacje.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy  samych słonecznych dni, bajkowych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!

At the post office!

We wtorek klasa 1b wybrała się na pobliską pocztę. Uczniowie dzień wcześniej uczyli się adresować listy do siebie. Była to świetna okazja do przypomnienia sobie adresów zamieszkania. Co było w kopertach? Zobaczymy, kiedy dostaniemy je od listonosza.

Ice-creams in Cygański Las!

Zbliżający się koniec roku, pogoda wakacyjna spowodowały wyjazd szkoły na lody. Dzięki uprzejmości kawiarni Peron w Cygańskim Lesie, uczniowie na wygodnym tarasie mogli zakosztować wakacyjnych smaków. Co najważniejsze, nawet nasi alergicy mieli możliwość degustacji lodów bez mleka - sorbetów. Wyjazd szybki spontaniczny i co najważniejsze uczniowie zadowoleni

The mountain trip to Magurka!

W niedzielę super ekipa z Primary Steps wspólną wyprawą i ucztowaniem na Magurce zakończyła rodzinne wędrowanie po naszych Beskidach w tym roku szkolnym, znów dopisała frekwencja oraz wspaniała organizacja rodziców i dzieci – brawo. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy doskonałej aktywności wytrwałości, dziękujemy za dobrą, rodzinną zabawę, efektywną organizację czasu wolnego i bycie razem. Dzieciaczkom dziękuję za tak liczny udział i  za niesamowitą KONDYCJĘ-nie każdy "wbiega" na szczyty tak, jak wy- GRATULUJĘ. Szczególnie gorąco dziękuję wszystkim rodzicom, za przygotowywanie "smakołykowych" dodatków, umilających te wyprawy: za pyszne duszonki, ciasta, ciasteczka, owoce ale i materiał na ogniska. Z taką ekipą, można iść dalej i dalej. Udanych wakacji wszystkim podróżnikom i do zobaczenia na szlaku w nowym roku szkolnym!

The trip do Cracow!

Przejazd do Krakowa trwał ponad dwie godziny, dojechaliśmy z lekkim poślizgiem. Szokiem dla uczniów byli studenci oraz wielkość uniwersytetu. Podeszli do wycieczki bardzo poważnie! Przestrzeń sal wykładowych, stołówki, ogrom Uniwersytetu Jagiellońskiego zrobił duże wrażenie na „Stepsach”. Przed obiadem zrobiliśmy sobie spacer po uniwersytecie, ze zwróceniem uwagi na okres sesyjny. Dodatkowo uczniowie zobaczyli jamę Smoka Wawelskiego (tutaj wspomnienie o Legendzie o Smoku z Smoczej Jamy" W. Chotomskiej)
Później spacer Plantami w kierunku Rynku Głównego. Tam zdjęcie pod "Erosem spętanym" Igora Mitoraja oraz przejście przez Sukiennice. W Sukiennicach szukaliśmy noża z Legendy o Wieży Mariackiej. Znaleźliśmy! Dalej w kierunku właśnie tego Kościoła, gdzie znów Uczniowie przypomnieli sobie o Legendzie o hejnale Mariackim. Było SUPER!

The Children's Day!

Tak nasze dzieci z "Primary Steps" świętowały Międzynarodowy Dzień Dziecka zwiedzając interesującą wystawę klocków LEGO!

 

The healthy snack time!

Od kwietnia w II A realizujemy nasz klasowy projekt „kolorowe środowe podwieczorki”. Idea projektu związana jest z promocją zdrowego odżywiania się wśród uczniów oraz danie możliwości dzieciom czerpania radości z samodzielnego projektowania posiłku. W każdą środę uczniowie wykonują ciekawe kompozycje ze zdrowych i kolorowych składników. Były już kanapki z ciemnym pieczywem, szaszłyki serowo warzywne, sałatka owocowa, kanapki z płatków ryżowych z warzywami i kurczakiem. Przed nami jeszcze wiele ciekawych, zdrowych i smacznych podwieczorków.

Forest School in May!

Przedostatni Forest School zapoczątkowała piękna pogoda. Spacerując w kierunku lasu Pani Christine opowiedziała co tym razem spotka nas w lesie. Pojawiły się pierwsze jajka po wykluciu się piskląt, pierwsze piórka  młodych ptaków. Uczniowie dobrali się w pary, otrzymali plastikowe pensety i wyruszyli w poszukiwaniu nitkowych robaków. Po wykonanym zadaniu, uczniowie wrócili do dobudowywania kryjówek, szałasów, domków, które pozostały w lesie po ostatnim wyjeździe.

The sack race!

W piątek uczniowie z II A ubrali się na biało-czerwono. Każdy miał jakiś gadżet związany ze sportem, tak chcieliśmy zakończyć tematykę o sporcie i olimpiadach. Zorganizowaliśmy też mini igrzyska klasowe z główną konkurencją „wyścig w workach”, to była wesoła, wcale niełatwa ,sportowa zabawa.

The cooking classes!

W kolejnym miesiącu cyklu zajęć kulinarnych klasa 1 b upiekła bezglutenowe chrupiące ciasteczka z płatków jaglanych i kokosa. Ciastka proste, łatwe i szybkie. Najwięcej przyjemności sprawia mieszanie składników. A na koniec dokładne sprzątanie przed rozpoczynającym się obiadem. Barwo!

The football match!

Ach co to był za mecz! Uczniowie z Primary Steps wraz z rodzicami, bliskimi i panią Krysią wybrali się na wielki mecz Podbeskidzia z Wisła Kraków. Jak przystało na prawdziwych kibiców mieliśmy cały asortyment gadżetów, dobry, optymistyczny nastrój i zagrzewaliśmy do walki naszych piłkarzy. Dużo wrażeń, dużo goli i super kibicowanie, choć trochę szkoda, że nie wygraliśmy, ale cóż, jak mówią mali kibice „taki jest sport”. Czekamy na następne mecze!

 The II Recitation Competion!

Nasz Szkolny Konkurs Recytatorski staje się dobrą tradycją literacką. Do II Konkursu przystąpiło aż 14 uczniów, tym razem dołączyli nowicjusze z kl. I B i to z wielkimi talentami. Uczniowie zaprezentowali wspaniałe wiersze najwybitniejszych polskich poetów w iście mistrzowskim stylu. Była piękna dykcja, ekspresja i oryginalna interpretacja. W kategorii klas pierwszych uczestniczyło 7 uczniów z kl. I B : I-miejsce zajęła Julia M.(Rodzina Pajacyków), II-Jan P.(Sześć kucharek), III-Ania P.(Żaba). W kategorii klas drugich uczestniczyło 7 uczniów z kl. II A : I-miejsce Emilka Sz.(Paweł i Gaweł- śląska gwara!), II-miejsce Tymur K.(Chory kotek),III-miejsce Jakub G.(Piłka). Gratulujemy wszystkim za pielęgnowanie kultury literackiej. Mimo tremy wszyscy wypadli doskonale, każdy laureat I-II i III miejsca w kategorii klas otrzymał nagrodę i dyplom, a każdy uczestnik za świetną prezentację również otrzymał wyróżnienie i nagrodę książkową.

Maypole

W czwartek nasi uczniowie świętowali Maypole - starożytne święto na cześć wiosny i urodzaju. Dzieci tańczyły staroangielski ludowy taniec oraz słuchały staroangielskiej ówczesnej muzyki. Pani Christine przygotowała również tradycyjne przysmaki: shortbread, jam tarts oraz babeczki.

The Spanish snack!

¡Viva la comida española!

Na zajęciach języka hiszpańskiego uczniowie klasy 2a mieli okazję spróbować typowych smakołyków z Hiszpanii. Na stole pojawiła się tortilla de patatas, patatas fritas de aceite de oliva, hiszpańska szynka jamón serrano, pomidorowy chłodnik gazpacho oraz słodki flan. Uczniowie bardzo chętnie kosztowali hiszpańskich smaków, ucząc się tym samym ich nazw w języku hiszpańskim. Jednogłośnie stwierdzili, że wiedzą już co mogą zamawiać podczas możliwych wyjazdów do Hiszpanii.

A visit to the fire department!

Porankiem wyruszyliśmy w kierunku Państwowej Straży Pożarnej. Wielkość budynku wywarła duże wrażenie na uczniach. W środku zobaczyliśmy pojazdy, ich przeznaczenie. Wsiadaliśmy do wozów, trzymaliśmy specjalne nożyce do rozcinania samochodów. Przymierzaliśmy kask, stroje. Trzymaliśmy węża strażackiego. Cały czas coś się działo. Zaglądaliśmy do pokojów, sali gimnastycznej, siłowni, sali testującej sprawność strażaków.

The 40th Family Bike Tour in Bielsko-Biała

Już po raz trzeci uczniowie z Primary Steps brali udział w 40. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Mimo kapryśnej pogody ambitnie wywalczyli I miejsce w kategorii szkół podstawowych liczących do 100 uczniów-gratulacje zwycięzcom składali organizatorzy rajdu, rodzice ,pani dyrektor i nauczyciele towarzyszący swoim uczniom. W naszej szkole oprócz wspaniałych wyników w nauce ważną rolę odgrywa również wszechstronność oraz aktywność uczniów i zaangażowanie rodziców – dziękujemy jesteście super ekipą.

Forest School in April!

Kwietniowy wyjazd na Forest School przywitał nas wiosenną, słoneczną pogodą. Na podstawie angielskiej bajki Stick Man by Julia Donaldson & Axel Scheffler Pani Christine zaproponowała uczniom stworzenie głównego bohatera. Uczniowie tworzyli z pomocą sznurka, listków, patyków, nożyczek. Pomysły były różne – wersje małe, podręczne oraz wersje stojące, które musiały pozostać w lesie ze względu na swoje wielkości. Zabawy było dużo. Uczniowie łączyli się w grupy, by razem tworzyć. Na zakończenie, każdy z uczniów musiał skupić się na swoich zmysłach – dotyku, słuchu. Z zasłoniętymi oczami uczniowie przechodzili wybraną cześć lasu, podążając za głosem i po dotyku sznurka, który przewiązany był wokół kilku drzew.

The Spanish lessons in April!

Las clases de español en el grupo 1a y 1b

Na kwietniowych zajęciach spotkaliśmy się ze stworzeniami z innego świata. Dziwnie zbudowane potworki pomogły nam nauczyć się części ciała, co wykorzystaliśmy przy opisach tych postaci. Zabawne pluszaki towarzyszyły nam podczas pracy w grupie i przedstawianiu ich innym. Wszystko przeplataliśmy grami językowymi, nową piosenką “Juan Pequeño baila” i wierszykiem “En mi cara”, co sprawiało, że chętnie i miło spędziliśmy ten czas z nowym tematem.

The Second Day on the Euro Week Trip!

Za nami drugi, bardzo intensywny dzień na obozie Euro Week. Zaraz po śniadaniu wraz z native speaker`s wybraliśmy się na wycieczką po najciekawszych miastach Kotliny Kłodzkiej : Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzku. To piękne i oryginalne miejsca ,pełne tajemnic i zabytków. Byliśmy w Muzeum Zapałek, oglądaliśmy panoramę Bystrzycy z Wodnej Bramy zobaczyliśmy też Twierdzę Kłodzką a deser wycieczkowy zjedliśmy wraz z grupą native speaker`s w sympatycznej kłodzkiej kawiarni.
Po pysznym obiedzie(spaghetti!!!!) krótki relaks i kolejna seria atrakcyjnych warsztatów językowych: poznawaliśmy dzisiaj Danię i Kenię,ponadto dzieciaki bawiły się w prawdziwych anglojęzycznych twórców filmowych. Na koniec była gala oskarowa.

The First Day on the Euro Week Trip!

Wielka, pierwsza, samodzielna wyprawa „STEPSÓW” z klasy 2 A rozpoczęta. Jesteśmy od 14.04.2016r. na fantastycznym obozie językowym Euro Week w Dłygopolu na Dolnym Śląsku. Zaczęliśmy od fascynującej podróży pociągiem(dla wielu była to pierwsza taka przygoda), po drodze zwiedziliśmy kawałek pięknego Wrocławia, europejskiej stolicy kultury w 2016r. Pierwszy dzień na obozie to spotkania zapoznawcze z native speaker`s z całego świata - tu na wyróżnienie zasługuje perfekcyjna znajomość angielskiego przez naszych uczniów, super wiedza o krajach i językach, zero problemów z komunikacją!!! Wieczorem była też pierwsza, odlotowa dyskoteka z Antonio(Włochy), było jak mówią dzieciaki świetnie. Jesteśmy tez dumni z grzeczności i kultury zachowania uczniów z Primary Steps;). Przed nami kolejne, ciekawe dni…..

The Chocolate Day!

12 kwiecień to Światowy Dzień Czekolady. Uczniowie klasy 1b upiekli ciasto czekoladowe. Była to również oficjalna premiera "wykorzystania" nowego sprzętu kuchennego, który został zakupiony z pieniędzy zebranych podczas Kiermaszu Świątecznego. Ciasto łatwe, nie wymagające filozofii. Z precyzją dodane produkty, z delikatnością ale siłą wymieszane składniki, serce i voilà! Jak smakowało? Proszę pytać uczniów klasy 1b!

Let's go outside!

Lekcje w II A są też takie, jakie lubimy najbardziej, gdy wychodzimy ze szkoły ze szkicownikiem, węglem, ołówkiem i dobrym humorem aby poznać z bliska zakamarki naszego miasta. Bielsko-Biała ma piękną historię i niepowtarzalne zabytki, które o niej opowiadają. Odczytywaliśmy ważne daty i informacje, oglądaliśmy i utrwalaliśmy w swoich obrazach starą, ale odrestaurowaną manufakturę , oryginalne kamieniczki czy okazały Zamek Sułkowskich. Była też i matematyka – obliczaliśmy ile lat mają te obiekty.

The theatre  performance

W poniedziałek w naszej szkole odbyło się spotkanie z aktorami z bielskiej Banialuki, gdzie zaprezentowano niesamowity spektakl „Posprzątaj po swoim psie”. To była wyśmienita sztuka, zabawa i nauka dla naszych uczniów. Każdy wyszedł z mądrym przesłaniem, że należy dbać o swoich pupili, ale przede wszystkim dbać o czyste środowisko. Wesołe historie, pomysłowe rozwiązania i praktyczne działania dzieci podniosły walor edukacyjny i wychowawczy spotkania.

The March classes in II a!

Marcowe zajęcia w klasie II a obfitowały w szereg niesamowitych przedsięwzięć. Uczniowie przygotowywali interesujące projekty o zabytkach, hodowli rzeżuchę, lepili bałwany, wykorzystywali zużyte przedmioty oraz intensywnie przygotowywali się do Wielkanocy malując piękne pisanki. 

Easter Egg Hunt!

W środę uczniowie Primary Steps wzięli udział w zabawie "Egg Hunt" - poszukiwaniu czekoladowych jajeczek. Każdy uczeń przygotował swój wyjątkowy  kubeczek, aby schować w nim znalezione słodkości. Dzieci również wzięły udział w atrakcyjnych angielskich grach i śpiewały piosenki razem z panią Christine. Zabawa była bardzo udana!

Open Day in Primary Steps!

Open Day w Primary Steps zakończony sukcesem! Zajęcia w ramach angielskiego programu STEM bardzo zainteresowały wszystkich najmłodszych, którzy bardzo chętnie w nich uczestniczyli! Zdjęcia mówią same za siebie!

The First Day of Spring!

"Witaj, wiosno! Biegniemy nad wodę. Jest z nami pani. Niesiemy piękną kukiełkę. Sami ją zrobiliśmy ze słomy, kwiatów i listków." Tak uczniowie Primary Steps rozpoczęli pierwszy dzień kalendarzowej wiosny... Czekamy na efekty...

Forest School in March!

Marcowy Forest School przywitał nas przedwiosennie. Słońce, temperatura powyżej zera i radość dzieci co będzie się działo. Rozpoczęliśmy od zabawy w chowanego. Później czas na śniadanie. Po posiłku czas poświęcony został poszukiwaniom patyków. Pani Christine narzuciła wielkość, kształt i szkoła ruszyła w poszukiwania. Kto znalazł wraz z pomocą nauczyciela zdarł z niego korę, by móc go pomalować według swojego pomysłu. Porozrzucane, powycinane, połamane po zimie gałęzie pozwoliły na budowanie kryjówek, pałaców, domów. Podsumowaniem wyjazdu były słowa: "To był najlepszy wyjazd na Forest School!"

The first aid classes!

Pierwsza pomoc, telefon 985, jak ubierać się w góry, jak zostać małym ratownikiem? Na te informacje i pytania opowiadał uczniom ksiądz Maciej Kornecki. Za pomocą zabawy  i autorskiego podręcznika dzieci mogły poczuć się małymi ratownikami, wtedy kiedy odpowiednio zachowają się przy poszkodowanym na miejscu zdarzenia. Świetna inicjatywa zwłaszcza teraz, kiedy rozpoczyna się sezon wiosennych wycieczek, wypraw górskich.

The Valentine's Day!

Walentynki w naszej szkole rozpoczęły okres ferii zimowych! W ostatnim dniu przed zimową przerwą uczniowie spotkali się na walentynkowej poczcie. Każdy ubrany w kolorach czerwieni czekał na walentynkę, a było ich bardzo dużo! Z zaciekawieniem oglądane, sprawdzane od kogo walentynki sprawdziły dużo radości i uśmiechu.

Forest School in February!

Zima w kalendarzu, a na Forest School piękne wiosenne słońce. Tematyka wyjazdu związana była tym razem z spostrzeganiem, odszukiwaniem małych elementów dnia codziennego ukrytych w leśnych zakamarkach - kredka, długopis, klamerka, dzwonek, zabawka, bateria. Uczniowie podzieleni na grupy po zauważeniu tych przedmiotów mieli szybko i w ciszy przekazać to grupie, by mogła zobaczyć znalezisko i odznaczyć na liście. Każda z grup bardzo solidnie wykonała zadanie. Jak w łańcuszku każdy każdemu przekazywał.

The interactive classes!

We wtorek nasi uczniowie, jako pierwsi wzięli udział w interaktywnych zajęciach „Strefa nowych technologii ” zorganizowanych w CH Sarni Stok oraz magazyny „Focus” i „Chip”. Była to niezwykłą podróż po świecie nowinek technicznych! Program BAW SIĘ I POZNAWAJ pokazał uczniom między innymi ,jak drukowane są przedmioty w technologii 3D. Leap motion – test technologii sterowania gestem, pozwolił poczuć się, jak w filmie Scien –fiction, Oculus Rift , gdzie w specjalnych goglach przeżywano emocjonującą przejażdżkę kolejką górską w wymiarze 3D. Sphero, to świetna zabawa sterowania kulką robotem na specjalnym torze przeszkód. Dice+ była zabawną grą planszową elektroniczną kostką. Green-box – robienie sobie zdjęcie w wirtualnej przestrzeni! Wrażenia i emocje towarzyszące dzieciom były ekscytujące a czas spędzony z nowoczesną technologią zachwycał, zaciekawiał i wzbogacał doświadczenia oraz wiedzę uczniów.

The sleigh ride in Wisła!

W niedzielę wybraliśmy się do Wisły, w ramach naszych szkolnych, rodzinnych wycieczek górskich. Tym razem byliśmy na kuligu i mimo braku śniegu były „sanie na kołach”, jak to odkreśliły nasze dzieci! Pobiliśmy rekord jeżeli chodzi o liczbę uczestników, było nas aż 75 osób! Zabawa była przednia, konie, piękne widoki gór, pyszna kiełbaska z grilla, ciepła herbata i radosne nastroje. Tak spędza czas nasza aktywna ekipa z Primary Steps.

The Spanish classes in February!

Na zajęcia z języka hiszpańskiego klasy 2a zawitała słynna w Hiszpanii myszka Peréz. Dzieci dowiedziały się, że to właśnie ona odpowiedzialna jest za zbieranie ząbków mlecznych, które najmłodsi w Hiszpanii zostawiają pod poduszką. Używając rękawiczek i skarpetek, wspólnie stworzyliśmy podobiznę Ratoncito Peréz, jej pomocników oraz odgrywaliśmy krótkie dialogi. Natomiast, Nowy Rok zainspirował uczniów klas 1 do stworzenia kalendarza klasowego wraz ze zdjęciami uczniów. Jako, że dzieci poznały nazewnictwo miesięcy roku oraz liczb 1-30, mogliśmy ćwiczyć daty. Efekty pracy były imponujące i bardzo miło spędziliśmy ten czas podczas projektu.

The trip to  one of our parent's corporation!

W ramach szkolnego programu „Poznajemy zawody naszych rodziców” uczniowie IIa odbyli wycieczkę do Zakładu ELEKTROPOLI w Bielsku-Białej. Dzięki przychylności dyrekcji i załogi, w bezpiecznych warunkach mogliśmy poznać ciekawe procesy technologiczne, zobaczyć prawdziwy, duży zakład „od środka”, obserwować pracę laboratorium, którym kieruje Pani Monika, mama naszego Kuby. Bardzo jesteśmy wdzięczni za umożliwienie uczniom przeżycia przygody z nauką i przedsiębiorczością, to była ciekawa lekcja-dziękujemy.

The great costume ball!

Gorąca relacja, prawie na żywo z naszego piątkowego Balu Karnawałowego! Wspaniała zabawa oraz fantastyczne i pomysłowe stroje dominowały podczas imprezy! Gratulujemy zwycięzcom na najlepszy stój!

The scientific workshops!

W ramach zdobytej nagrody przez Dwujęzyczną Szkołę Podstawową „PRIMARY STEPS” za wspaniałe wyniki naszych uczniów w ubiegłorocznym Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik” w środę odbyły się warsztaty naukowe dla wszystkich klas. Prowadził je pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tematyka obejmowała w kl. I - "Zmysł wzroku i optyka", w kl. II - "Wszędobylskie elektrony". Dzieci zafascynowane pokazami, samodzielnym wykonywaniem badań i doświadczeń odkrywały zjawiska i ciekawostki z dziedziny fizyki, optyki, elektroniki. Długo dzieliły się wrażeniami.

Forest School in January!

Styczniowy wyjazd na Forest School związany był z zaprojektowaniem leśnego krzesła. Pomysłów było dużo od prostego małego taboretu z kamieni poukładanych jeden na drugim po fotele z kłodowymi opieradłami, czy korowe krzesła z miękkimi liśćmi. Jak zawsze wyjazd do lasu rozpoczął się od ukrycia się co w przypadku tego wyjazdu uczniowie zrealizowali na 6+. Ciężko było ich odszukać wzrokiem, poukrywanych za drzewami. Koniec dotyczył "zaufania". Dobrani w pary, gdzie jedna z par z zasłoniętymi oczami, kierowana przez kolegę/ koleżankę podążała do najbliższego drzewa. Dużo zabawy, niepewności ale i ufności do kolegi.

The summary of the Christmas Fair!

Kilkutygodniowy Kiermasz Świąteczny w "Primary Steps" został fantastycznie podsumowany przez naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Wspaniałej zabawie towarzyszyły różne atrakcje: dekorowanie pierników, sala kinowa, warsztaty artystyczne, licytacja oraz wspólne kolędowanie.

Forest School in December!

Grudniowy forest zawierał w sobie elementy świąteczne. Ale jak to możliwe w lesie? Dla leśnych zwierząt przygotowaliśmy choinkę z gałęzi. Nie lada wyzwaniem stały sie poszukiwania gałązek - od tych najdłuższych po te najkrótsze. Pani Christine pomogła je połączyć sznurkami. Z pomocą mchu, szyszek, gałązek, nasion stworzyliśmy coś na wzór bombek czy dekoracji choinki. Popularne stały sie również gwiazdy z połączenia 6 równych patyków. Później ozdobiły one nasze sale. Niektórzy z foresterowych podróżników zamieniło się w badaczy, poszukujących dziwnego, bliżej nikomu nieznanego zwierzęcia z łuskami...

The December Classes in 1a!

Podczas grudniowych zajęć klasa 1A oprócz ćwiczeń w liczeniu i pisaniu zajmowała się także przygotowywaniem ozdób i dekoracji świątecznych. Korzystaliśmy również ze sprzyjającej aury i każdą wolną chwilę spędzaliśmy na świeżym powietrzu.

The Spanish Christmas classes

Na grudniowych zajęciach z języka hiszpańskiego dzieci przygotowały piękne kartki świąteczne. Nauczyły się śpiewać tradycyjną hiszpańską kolędę oraz poznały tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Hiszpanii.Dodatkowo uczniowie z klasy 2a, poznali zwyczaj pisania listów do Trzech Króli przez hiszpańskie dzieci i miały wielką ochotę na przeniesienie tej pięknej tradycji również do Polski. Kto wie…może 6 stycznia Trzej Królowie zawitają też do Nich? Z pewnością na to zasługują.

Póki co, wszystkie dzieci życzą  ¡FELIZ NAVIDAD!

St. Nicholas Day

W Mikołajki dzieci wybrały się na warsztaty edukacyjne Eugeniusz stacjonujące w Sferze. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego piłka lewituje, wysłuchali brzmienia planet układu słonecznego, czy jak wygląda wnętrze naszego organizmu. Każdy eksponat prezentowany na warsztatach pozwolił uczniom samodzielnie eksperymentować, znaleźć odpowiedź. Na zakończenie uczniowie stworzyli eko zabawki. By umilić jeszcze popołudnie na podwieczorku uczniowie smakowali pierników.

The Miner's Day

W Dzień Barbary przywitaliśmy w naszej szkole - górnika. Dowiedzieliśmy się o jego zawodzie, miejscu gdzie pracuje. Nasz gość przedstawił nam strój górnika, ten elegancki- odświętny oraz taki na co dzień do pracy. Zobaczyliśmy stare nieużywane już lampy- które pomagały górnikom ocenić czy jest tlen w szybie, czy jest bezpiecznie. Zobaczyliśmy również górniczą szpadę. Na ilustracjach widzieliśmy górnicze czołgi pomagające w pracy w podziemiach. Każda z klas przygotowała w podziękowaniu laurki a także brawa za przybliżenie nam tego jakże niebezpiecznego zawodu.

The visit of the Silesian Philharmonic Symphony Orchestra!

W poniedziałek uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w kolejnym muzycznym spotkaniu z pracownikami Filharmonii Śląskiej. Tematem zajęć były dźwięki strojące miny, a nasi uczniowie dowiedzieli się, jakie elementy składają się na słyszaną przez nas melodię.

 Forest School in November!

Nasze listopadowe Forest School było ekstremalne, jak przystało na prawdziwe Forest. Pogoda próbowała nas odstraszyć, ale gdy dotarliśmy na miejsce, przestało padać i było super. Pod zadaszeniem zjedliśmy śniadanie, a później była już tylko odlotowa zabawa. 

The Fall in Priamry Steps  - let's go outside!

Złota polska jesień, teraz wiemy co to znaczy. Zajęcia ruchowe, przyrodnicze w parku, na skwerach wzbogaciły wiedzę i doświadczenia uczniów z klasy 2a. Bo uczyć się można nie tylko w klasie, ale i na świeżym powietrzu.

The Independence Day!

Dzisiaj odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Wszyscy uczniowie odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”, a następnie Pierwszoklasiści wysłuchali prelekcji przygotowanej przez starszych kolegów z 2a właśnie na temat tego ważnego dla Polski święta.  

The  mountain trip   to Klimczok

Super organizacja, zgodność i fantastyczna atmosfera towarzyszyła w listopadowej wycieczce na Klimczok. Mamy przygotowały ciasta i zastawienie stołu. Ciasta były rewelacyjne- ozdobione dobrym humorem. Ojcowie rozpalili ognisko. Pomimo trudnej chwilowej aury udało się spędzić wspólnie czas na zewnątrz przy cieple ogniska. Był to dowód, że pogoda nam nie straszna, wręcz sprzyjała. Dzieci wytrwale wyszły jako pierwsze i jako pierwsze zeszły- BRAWA! Hej przygodo, do zobaczenia na zimowym szlaku- w świątecznym miesiącu grudniu!

Halloween Party

Całotygodniowe zajęcia o tematyce Halloweenowej musiały zostać podsumowane odpowiednią zabawą! Nasi uczniowie zaprezentowali wspaniałe przebrania, a najlepsze stroje zostały nagrodzone. Konkurs dyniowy został rozstrzygnięty - serdecznie gratulujemy zwycięskiej klasie 1b! Dziękujemy za aktywny udział i niesamowite przeżycia!

The Swearing-in ceremony in Primary Steps!

22 października 2015 odbyło się uroczyste pasowanie klasy 1a i 1b! Nasi pierwszoklasiści oficjalnie zostali uczniami naszej szkoły! Uroczystości towarzyszyły występny artystyczne w wykonaniu wszystkich naszych podopiecznych.    

 The great hiking to Magurka Mountain 

Wielka wyprawa na Magurkę 3 października zapoczątkowała wspólne przedsięwzięcie rodziców i szkoły. Była piękna pogoda, wspinaczka, ciekawe obserwacje, radość dzieci i dorosłych, dyplomy dla zdobywców Magurki(909 m.n.p.m.), ciekawe rysunki, pyszne duszonki i kiełbaski, niekończące się rozmowy. 
Projekt – POZNAJEMY NASZ REGION  – Zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK - ogłaszamy za OTWARTY !
W pierwszej wyprawie brało udział aż 51 osób.

The Boy's Day

Dzieci w „Primary Steps” obchodziły Dzień Chłopaka. W klasie II dziewczęta w tajemnicy wykonały serduszkowe życzenia i wręczyły je swoim kolegom. Emilka przygotowała wszystkim smakowite jagodowe mufinki, a Pani Krysia, ku uciesze nie tylko chłopców dała w prezencie Atlas świata do kolorowania. W klasie Ib chłopcy otrzymali korony w odcieniach mundurków, a koleżanka z klasy- Anielka, umiliła jeszcze bardziej ten dzień – małymi słodkościami.

The Spanish classes in September

Na jednej z lekcji dzieci z klas pierwszych poznały atrybuty tancerzy flamenco (wachlarz, kastaniety, peineta, etc.),zapoznały się z flagą Hiszpanii i poznały zwyczaje witania się w tym kraju. Natomiast drugoklasiści  przygotowali między innymi, projekt "MI CALENDARIO" wraz z przypomnieniem sobie sposobu zapisywania dat oraz nazewnictwa miesięcy.

The 39th Family Bike Tour in Bielsko-Biała

Z przyjemnością informujmy, że nasza Szkoła zdobyła kolejny PUCHAR w 39 Bielskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym za NAJLICZNIEJSZĄ REPREZENTACJĘ SZKOŁY w kategorii szkoły podstawowe. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, tym bardziej ,że jest to nasz drugi start "w życiu" i DRUGI PUCHAR! Serdecznie dziękujemy autorom tego sukces, przede wszystkim Wam kochani UCZNIOWIE i towarzyszącym nam RODZICOM i PRZYJACIOŁOM naszej Szkoły- BRAWO, wykazaliście się niebywałą wytrwałością, super kondycją, zgraniem, zapałem i wolą dążenia do zbywania sukcesów !!! 

The First Forest School

Pierwszy Forest School w roku szkolnym 2015/2016 uważamy za rozpoczęty! Przy ostatnim tchnieniu letniej aury, z rana cała szkoła wyruszyła w kierunku Nadleśnictwa w Wapienicy. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca, Pani Christine rozłożyła ogromną matę, na której uczniowie zjedli śniadanie. Jedną z zabaw był pomysł leśnego kamuflażu. Pomysły nakrycia głowy z liści, suchych gałęzi zakrywającej całe ciało, gęste krzaki w których można było się schować a nawet zielona bluza to jedne z pomysłów stania się niewidzialnym w lesie. Na zakończenie każdy chętny mógł stworzyć leśne postacie z patyków- od jednej postaci po całą rodzinę ubraną w materiałowe skrawki.

Lessons in Class 1b!

Wakacje - temat na topie wśród pierwszoklasistów na początku roku. Na wspólnej mapie Europy zaznaczyliśmy miejsca, które zobaczyliśmy. Od krajów skandynawskich, na północy, po europejskie kraje graniczące z Azją. Oglądaliśmy pamiątkowe magnesy z emblematami zwierząt, wysp greckich, pocztówki, zdjęcia- te drukowane oraz te obejrzane z projektora. Hej wakacyjna przygodo- czekamy na przyszły rok!

Lessons in Class 2a!

Nasze pierwsze wspólne chwile w szkole zaczęliśmy od zajęć i zabaw integracyjnych, to fajny sposób na bycie razem i poznanie się - mamy nowego kolegę. Pni Ania - szkolny pedagog wymyślała ciekawe zadania. Pożegnaliśmy wakacje wspomnieniami i pamiątkami z ciekawych miejsc. Przed nami druga klasa, zdobyliśmy wiele nowych doświadczeń, które wykorzystamy w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. 

Welcome to the new School Year 2015/2016! 

Serdecznie witamy naszych uczniów w nowym Roku Szkolnym w "Primary Steps"! Za nami uroczyste rozpoczęcie i podniosła akademia, a przed nami rok pełen pracy i nowych doświadczeń!