Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa

PRIMARY STEPS

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

Nauka poprzez zabawę to najlepsze co może spotkać dziecko w szkole!! :) i My to wiemy!!
Tak uczymy się języka włoskiego :)

 

Musical "The snowman at sunset", laureaci "The Voice of Primary Steps", zimowe piosenki klasowe, hiszpańska la bamba, grupa latino, belgijka, taniec akrobatyczny z pomponami, wyróżnienia i nagrody - tak dzieci z "Primary Steps" obchodzili podsumowanie I Półrocza w roku szkolnym 2018/2019. :)

 

W klasie pierwszej poruszyliśmy temat złości i agresji. Na ilustracjach uczniowie przedstawili gdzie i jak objawia się to uczucie. Omówiliśmy różnice między złością a agresją. Rozmawialiśmy także o sposobach radzenia sobie z negatywnymi emocjami.

 

Co trzeci piątek miesiąca bawimy się z klasami 1-2 na Forest School. I w styczniu też nie mogło nas zabraknąć :) Nie straszny nam mróz czy śnieg.

 

W tym roku szkolny to pierwszy konkurs piosenki angielskiej, który jak co roku cieszy się dużą popularnością wśród naszych dzieci :)

 

Zima to czas białej zabawy na śniegu! :) W przerwach w naszym ogrodzie powstają bałwanki i inne zimowe figury.

 

Warsztaty artystyczne to zawsze wyobraźnia przeniesiona na prace poprzez dłonie.

 

Wigilie klasowe upłynęły w świątecznych nastrojach, przy kolędach i prezentach. Nie zapomnieliśmy o opłatku i życzeniu sobie magicznych życzeń. !

 

Klasy czwarte wybrały się do piekarni, aby nauczyć się jak piec pierniczki przed Świętami Bożego Narodzenia! :)

Wyszło pysznie!!

 

Fabryka bombek "Decora" .
Uczniowie klas IV i V zwiedzali fabrykę i wzięli udział w ostatnim etapie produkcji - dekorowaniu bombek. Każdy zabrał do domu własnoręcznie dekorowaną szklaną bombkę.

 

Jarmark się udał. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom i Nauczycielom, wszystkim sponsorom niespodzianek. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za pozytywny nastrój i uśmiech :)

 

Z przyjemnością informuję, że decyzją władz PTT z dnia 13 grudnia 2018 r w Bielsku - Białej utworzone zostało Szkolne Koło PTT "Vertial World" przy Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa „Primary Steps”.

 

W ramach świątecznych wyjść nasze najmłodsze klasy postanowiły wybrać się do Banialuki na spektakl.

 

 

6 grudnia był dniem oczekiwania na Mikołaja oraz jego wiernych pomocników. Było mnóstwo prezentów i radości :)

 

30 listopada był dniem świętowania Andrzejek ! Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami spędzili czas na wróżbach i dobrej zabawie :)

 

 

 

11 listopada świętowaliśmy 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W przygotowaniach do tego uroczystego dnia brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły przygotowując piękne gazetki szkolne i dekoracje.  Klasa II przygotowała piękny i wzruszający  apel podczas którego wszyscy uczniowie odśpiewali hymn i inne pieśni patriotyczne.

 

Uczyć się można na różne sposoby, a nasi pierwszoklasiści uczą się języka hiszpańskiego muzycznie poprzez śpiew :)

Sami zobaczcie !

 

 

Zajęcia Haloweeno'we w murach naszej szkoły nie są obce nawet dla pierwszoklasistów! :)

 

Jesień zawitała w nasze progi. Kosze pełne darów jesieni. Po dzisiejszych zajęciach pełnych warzywno -owocowych smaków i aromatów, rosołek jakoś lepiej wszystkim smakował :)

 

Naszą szkołę odwiedziły dwie uzdolnione studentki. Natalia Górny oraz Józefina Miodońska zaprezentowały brzmienie instrumentów strunowych takich jak: ukulele, gitara, wiolonczela, altówka czy skrzypce. Nasi uczniowie mieli także okazję przedstawić swoje umiejętności.
Serdecznie dziękujemy !

 

 

Nasi uczniowie jak co roku dzielnie reprezentowali szkołę w 45 Bielskim Rajdzie Rowerowym. 

 

mBot- i co z tym zrobić? Uczniowie klasy 5 rozpoczęli zabawę z robotami w ramach zajęć dodatkowych z Mistrzów Kodowania. Pierwsze śrubki przykręcone i tylko co z tego wyjdzie - przekonamy się już niedługo! 

 

FIRST AID TRAINING
Patrol Szkolnej Straży Miejskiej w Bielsku-Białej przeprowadził u nas pouczające warsztaty we wszystkich klasach, za co bardzo dziękujemy!

 

21 września odbył się długo wyczekiwany pierwszy Forest School w roku szkolnym 2018/2019.

 

Z początkiem września nie mogło zabraknąć u nas również pracowników Straży Miejskiej.
Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia dotyczące bezpieczeństwa pieszych podczas poruszania się po drogach.

 

Pierwsze dni w nowej szkole nie mogły odbyć się bez oficjalnego pasowania na ucznia klas I.
Nasi pierwszoklasiści wykazali się wielką sumiennością oraz motywacją i zatańczyli po raz pierwszy w swoim życiu Poloneza.

 

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Nauka idzie pełną parą.