Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa

PRIMARY STEPS

Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu

Czy mamy wpływ na to, co jedzą nasze dzieci? Jak sprawić, by zamiast czipsów chciały zjeść w szkole zdrowe drugie śniadanie? Czy warto, aby maluchy pomagały w kuchni? Właśnie nad tymi zagadnieniami i promowaniem idei zdrowego odżywiania wśród dzieci pracuje Fundacja Szkoła na Widelcu.
Fundacja Szkoła na Widelcu działa od ponad 5 lat na rzecz poprawy jakości żywienia dzieci w szkołach i przedszkolach. Uczy, czym jest dobre jedzenie, skąd się bierze i dlaczego jest takie ważne. Jej założycielem i prezesem jest Grzegorz Łapanowski. Fundacja tworzy i realizuje innowacyjne programy edukacyjno-kulinarne, bazujące na połączeniu zajęć teoretycznych i praktycznych. Podczas warsztatów kulinarnych pokazujemy, jak gotować nie tylko zdrowo, ale również smacznie.

Organizacja kompleksowo podchodzi do edukacji żywieniowej, docierając nie tylko do dzieci, ale również do rodziców, nauczycieli, personelu szkolnych i przedszkolnych kuchni. Organizuje akcje społeczne Kucharze Dzieciom – charytatywne kolacje i pikniki, których celem jest zbieranie funduszy na sprzęt gastronomiczny do kuchni szkolnych. W programie telewizyjnym Misja Stołówka wspierała szkoły w poprawie jakości żywienia dzieci w placówkach. Od września 2017 roku uruchomiona zostanie przez Fundację platforma edukacyjna i program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”, który ma na celu ułatwić szkołom prowadzenie samodzielnie zajęć z edukacji kulinarnej poprzez dostarczenie im materiałów dydaktycznych z tego obszaru.

http://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/