Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa

PRIMARY STEPS

Od roku szkolnego 2019/2020 szkoła mieścić się będzie w nowo-wybudowanym obiekcie
w Bielsku-Białej przy ul. Lotniczej.


Obecnie placówka mieści się w czterokondygnacyjnym obiekcie zlokalizowanym przy ul. Zielonej 32, w pobliżu ścisłego centrum miasta Bielska – Białej. Do dyspozycji uczniów są przestronne, nasłonecznione sale podzielone na część do nauki i część do zabaw, klasy służące do pracy w małych grupach, szatnia i jadalnia. Sale wyposażone są w tablice interaktywne.  Na parterze mieści się recepcja oraz przestronny hol.

Budynek jest monitorowany i bezpieczny. Pracownicy recepcji mają bezpośredni kontakt z każdą osobą wchodzącą do budynku.

Dodatkowym udogodnieniem dla rodziców jest bezpłatny parking tuż przed wejściem głównym do obiektu, ułatwiający bezpieczne dotarcie dziecka do szkoły.

Uczniowie korzystają  z sali gimnastycznej znajdującej się w Gimnazjum nr 3 przy ul. Broniewskiego 23.

Obiekt posiada również zielony teren rekreacyjny, przylegający do budynku.


Placówka  przyjazna alergikom


Nasza placówka  została tak zaprojektowana, by do minimum zmniejszyć kontakt uczniów z alergenami wziewnymi i kontaktowymi:

  • korytarze, toalety, jadalnia i szatnia zostały wykończone płytkami ceramicznymi a w salach zajęć położono wykładziny PCW firmy Tarkett. W klasach szkoły podstawowej  nie ma dywanów, chodników ani wykładzin dywanowych, ze względu na gromadzenie się w nich ogromnych ilości roztoczy;
  • wszystkie toalety są bardzo dobrze wentylowane za pomocą wentylacji mechanicznej, dzięki czemu poziom wilgotności pomieszczeń ograniczony jest do minimum;
  • w trosce o jakość powietrza zastosowano tradycyjny system ogrzewania tj. grzejniki konwencjonalne, które nagrzewają powietrze bezpośrednio, a zatem nie poruszają cząsteczek kurzu;
  • zamiast zasłon i firanek w oknach zawieszono żaluzje pionowe (tzw. verticale).


Jeśli chodzi o alergie pokarmowe, na życzenie Rodzica, możliwe jest przygotowanie posiłków dla uczniów wymagających indywidualnego żywienia wg zaleceń lekarza alergologa i dietetyka.