Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa

PRIMARY STEPS

Od roku szkolnego 2019/2020 szkoła mieści się w nowo-wybudowanym obiekcie
w Bielsku-Białej przy ul. Lotniczej 15 w Aleksandrowicach  (blisko lotniska)  w Bielsku-Białej.Do dyspozycji uczniów są przestronne, nasłonecznione sale podzielone na część do nauki oraz  część do zabaw (klasy I-III), świetlicę,  pracownie przedmiotowe, językowe, pracownię komputerową, szatnię, oraz jadalnię.  Sale wyposażone są w monitor lub tablicę  interaktywną.   Na parterze mieści się recepcja, przestronny hol  oraz sala gimnastyczna wyposażona w kosze do koszykówki, siatkę do siatkówki oraz drabinki i materace.

Budynek jest monitorowany i bezpieczny. Pracownicy recepcji mają bezpośredni kontakt z każdą osobą wchodzącą do budynku.

Dodatkowym udogodnieniem dla rodziców jest bezpłatny szkolny parking  ułatwiający bezpieczne dotarcie dziecka do szkoły.

Obiekt posiada również zielony teren rekreacyjny, przylegający do budynku.


Placówka  przyjazna alergikom


Nasza placówka  została tak zaprojektowana, by do minimum zmniejszyć kontakt uczniów z alergenami wziewnymi i kontaktowymi:

  • korytarze, toalety, szatnia zostały wykończone płytkami ceramicznymi a w salach zajęć położono wykładziny PCW firmy Tarkett. W klasach szkoły podstawowej  nie ma dywanów, chodników ani wykładzin dywanowych, ze względu na gromadzenie się w nich ogromnych ilości roztoczy;
  • wszystkie toalety są bardzo dobrze wentylowane za pomocą wentylacji mechanicznej, dzięki czemu poziom wilgotności pomieszczeń ograniczony jest do minimum;
  • w trosce o jakość powietrza zastosowano tradycyjny system ogrzewania tj. grzejniki konwencjonalne, które nagrzewają powietrze bezpośrednio, a zatem nie poruszają cząsteczek kurzu;
  • zamiast zasłon i firanek w oknach zawieszono żaluzje lub rolety.


Jeśli chodzi o alergie pokarmowe, na życzenie Rodzica, możliwe jest przygotowanie posiłków dla uczniów wymagających indywidualnego żywienia wg zaleceń lekarza alergologa i dietetyka.