Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa

PRIMARY STEPS

Zajęcia dodatkowe w ramach czesnego:
 
NIEMIECKI lub HISZPAŃSKI  (do wyboru od pierwszej klasy  na cały cykl edukacji szkolnej).  Zajęcia prowadzone w małych grupach, 2 x 45 min./ tyg.

WŁOSKI  (trzeci język obcy) od klasy IV.

”WARSZTATY ARTYSTYCZNE” to twórcze lekcje plastyczno-techniczne, organizowane w formie warsztatów z zastosowaniem różnych materiałów i narzędzi. Proponowane zajęcia rozbudzają wrażliwość, wyzwalają ekspresję, poszerzają horyzonty poznawcze oraz doskonałą sprawność manualną naszych uczniów.
Zajęcia obejmujące różne techniki plastyczne: malowanie, rysowanie, origami, masa solna, wyroby siana, etc. 45 min / tyg.


WARSZTATY
Placówka oferuje szeroki wachlarz zajęć i warsztatów tematycznych: naukowych, kreatywnych, plastycznych, kulinarnych, ruchowych itd. Zajęcia rozwijają dziecięce umiejętności i talenty oraz pobudzają twórczą wyobraźnię i kreatywne myślenie. Dzieci uczą się zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, pobudzają zmysły kulinarnymi przysmakami oraz rozwijają zdolności manualne. W ofercie zajęć między innymi:

   - Laboratorium młodego Einsteina (to zajęcia naukowe, w tym pokaz slajdów, filmy naukowe, doświadczenia i eksperymenty chemiczne i fizyczne)
   - Pracownia kreatywno-twórcza (zajęcia, na których dzieci wykonują prace plastyczne i manualne oraz poznają różne techniki tworzenia, w tym malarstwo, małe formy rzeźbiarskie, decoupage, quilling, filcowanie, szycie, ceramikę, origami, bibułkarstwo, majsterkowanie, recykling, itp.) w tym warsztaty plastyczne w hiszpańskim klimacie.
   - Zajęcia sportowo-rekreacyjne (zajęcia ruchowe, które odbywają się w sali zabaw lub w ogrodzie w tym gra w ping-ponga, piłkarzyki, zabawa piankowymi klockami, ćwiczenia rozciągające, fitness dla dzieci, taniec, zabawy ruchowe i integracyjne, gry zespołowe.)
   - Kuchenne rewolucje, zajęcia kulinarne, podczas których przygotowujemy wspólnie z dziećmi zdrowe przekąski, sałatki warzywne i owocowe, kanapki z pastami, wypieki, itp. W tym roku będziemy realizować projekt ,,Dobrze jemy ze szkołą na widelcu", dzięki któremu uczniowie zdobędą umiejętności małego kucharza, będą przygotowywać posiłki według podanych w programie przepisów oraz dowiedzą się jak dobrze jeść, by dobrze żyć.)
   - Główka pracuje (gry logiczne, strategiczne, zręcznościowe, planszowe, quizy, zagadki, ciekawostki)

ODRABIANIE PRAC DOMOWYCH
W ramach zajęć na świetlicy uczniowie mają możliwość odrobienia zadań domowych pod czujnym okiem naszych nauczycieli.

Ponadto, uczniowie biorą udział w  PROJEKTACH:
FOREST SCHOOL
LEKCJE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
MISTRZOWIE KODOWANIA
EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
SZKOŁA NA WIDELCU
- STEM ADVETURE
SUPERKODERZY
WARZYWA I OWOCE W SZKOLE
MLEKO I PRZETWORY MLECZNE W SZKOLE
CYFROWOBEZPIECZNI


KÓŁKA PRZEDMIOTOWE:
-Matematyczne,
-Przyrodnicze,
-Polonistyczno-redakcyjne.

ZABAWY SWOBODNE I POBYT NA ŚWIEŻYM POWIETRZU  
Poza zajęciami lekcyjnymi, na świetlicy stwarzamy dzieciom możliwość twórczej, nieskrępowanej zabawy, gdyż – obok nauki – jest ona podstawową formą aktywności dziecka. Jednocześnie staramy się tak ukierunkować aktywność naszych wychowanków, by samodzielnie wybierali gry i zabawy wzbogacające ich wiadomości i umiejętności.

W planie zajęć wychowawczo-opiekuńczych uwzględniony jest również codzienny pobyt na dworze . Przerwa obiadowa w naszej szkole została specjalnie wydłużona do prawie 1h, tak aby po posiłku uczniowie mogli wyjść na dwór ( w miarę sprzyjających warunków atmosferycznych) , dotlenić się i nabrać sił do drugiej części zajęć popołudniowych.

ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE
Wychowawca, jako osoba doskonale zorientowana w intelektualnych możliwościach i potrzebach swoich podopiecznych, organizuje dodatkowe zajęcia wspomagające ich rozwój – indywidualnie lub w małych zespołach. Zajęcia przewidziane są zarówno dla dzieci napotykających pierwsze trudności w nauce, jak i dla tych wykazujących szczególne uzdolnienia.


WAKACJE
W okresie wakacyjnym (w ramach czesnego) uczniowie mogą skorzystać z jednego turnusu dwu-tygodniowych  półkolonii organizowanych w naszej placówce oraz uzyskać zniżkę  w wysokości 50 zł na pozostałe turnusy.

Zajęcia dodatkowe odpłatne (odbywają się po godzinie 15:00)
-Szachy
-Gimnastyka korekcyjna
-Logopedia
-Taniec nowoczesny
-Taniec latynoamerykański
-Nauka gry na gitarze
-Zajęcia sportowe : Rolki/Unihokej/Basen
-Inne zajęcia w miarę zainteresowania i potrzeb.

Warunkiem uruchomienia zajęć  dodatkowych jest zebranie wystarczającej liczby chętnych w określonej każdorazowo w ofercie.