Cleaning the world!
W poniedziałek uczniowie klasy 2 b w ramach godziny wf wzięli udział w corocznej akcji „Sprzątanie Świata” przebiegającej w tym roku pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Była ona częścią światowej kampanii „Clean Up The World”. Podejmowane działania miały na celu promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu, uświadomienie nam o ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Dzień był poświęcony pogadankom zachęcającym do stosowania w życiu codziennym prostych, ale skutecznych działań dotyczących segregacji śmieci, co sprzyjać będzie efektywnej ochronie środowiska i zasobów naturalnych. Uczniowie segregowali odpady porządkując między innymi teren wokół szkoły.