Warunki lokalowe

Od roku szkolnego 2019/2020 szkoła mieści się w nowo wybudowanym obiekcie w Bielsku-Białej przy ul. Lotniczej 15 w Aleksandrowicach  (blisko lotniska)  w Bielsku-Białej.

Do dyspozycji uczniów są przestronne, nasłonecznione sale podzielone na część do nauki oraz  część do zabaw (klasy I-III), świetlicę,  pracownie przedmiotowe, językowe, pracownię komputerową, szatnię, oraz jadalnię.  Sale wyposażone są w monitor lub tablicę  interaktywną.   Na parterze mieści się sekretariat, przestronny hol oraz wyposażona sala gimnastyczna. Obiekt posiada również zielony teren rekreacyjny, przylegający do budynku.

Budynek jest monitorowany i bezpieczny. Pracownicy sekretariatu mają bezpośredni kontakt z każdą osobą wchodzącą do budynku.  Dodatkowym udogodnieniem dla rodziców jest bezpłatny szkolny parking ułatwiający bezpieczne dotarcie dziecka do szkoły.

Nasz budynek został tak zaprojektowany, by do minimum zmniejszyć kontakt uczniów z alergenami wziewnymi i kontaktowymi: korytarze, toalety, szatnia zostały wykończone płytkami ceramicznymi a w salach zajęć położono wykładziny PCW firmy Tarkett. W salach nie ma dywanów, chodników ani wykładzin dywanowych, ze względu na gromadzenie się w nich ogromnych ilości roztoczy. Wszystkie toalety są bardzo dobrze wentylowane za pomocą wentylacji mechanicznej, dzięki czemu poziom wilgotności pomieszczeń ograniczony jest do minimum;. W trosce o jakość powietrza zastosowano tradycyjny system ogrzewania tj. grzejniki konwencjonalne, które nagrzewają powietrze bezpośrednio, a zatem nie poruszają cząsteczek kurzu. Zamiast zasłon i firanek w oknach zawieszono żaluzje lub rolety.