Warunki lokalowe

Od roku szkolnego 2019/2020 szkoła mieści się w nowo wybudowanym obiekcie w Bielsku-Białej przy ul. Lotniczej 15 w Aleksandrowicach  (blisko lotniska)  w Bielsku-Białej.

Do dyspozycji uczniów są dwa obiekty połączone łącznikiem : jeden dydaktyczny, drugi dydaktyczno – sportowy obejmujący wielofunkcyjną salę gimnastyczną. Przestronne i  nasłonecznione sale podzielone są  na część do nauki oraz część do zabaw (klasy I-III).  W obiekcie znajdują się ponadto pracownie przedmiotowe, językowe, pracownia komputerowa, biblioteka, gabinet pedagoga i psychologa,  świetlica, sala ruchowa dla młodszych klas, szatnia oraz  jadalnia.  Sale wyposażone są w ekrany  dotykowe  lub tablice  interaktywne.   Na parterze mieści się sekretariat i  przestronny hol.  Obiekt posiada również przylegający do budynku zielony teren rekreacyjny z urządzeniami do ćwiczeń oraz wielofunkcyjne boisko z bezpieczną nawierzchnią.

Budynek jest monitorowany i bezpieczny. Pracownicy sekretariatu mają bezpośredni kontakt z każdą osobą wchodzącą do budynku.  Dodatkowym udogodnieniem dla rodziców jest bezpłatny szkolny parking ułatwiający bezpieczne dotarcie dziecka do szkoły.

Nasz budynek został tak zaprojektowany, by do minimum zmniejszyć kontakt uczniów z alergenami wziewnymi i kontaktowymi: korytarze, toalety, szatnia zostały wykończone płytkami ceramicznymi a w salach zajęć położono wykładziny PCW firmy Tarkett. W salach nie ma dywanów, chodników ani wykładzin dywanowych, ze względu na gromadzenie się w nich ogromnych ilości roztoczy. Wszystkie toalety są bardzo dobrze wentylowane za pomocą wentylacji mechanicznej, dzięki czemu poziom wilgotności pomieszczeń ograniczony jest do minimum;. W trosce o jakość powietrza zastosowano tradycyjny system ogrzewania tj. grzejniki konwencjonalne, które nagrzewają powietrze bezpośrednio, a zatem nie poruszają cząsteczek kurzu. Zamiast zasłon i firanek w oknach zawieszono żaluzje lub rolety.

Film o szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmiku prezentującego warunki lokalowe naszej szkoły.

Film o szkole - kliknij tutaj