The visit to the Theatre!
W ramach wyjść do teatru uczniowie szkoły mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. “Księga dżungli” w teatrze lalek Banialuka oraz zapoznania się z magią teatru od kulis. Szkoła przypomniała sobie o charakterystycznych trzech dzwonkach, które zapowiadają rozpoczęcie spektaklu. Najpierw powoli zgasły światła. Później odsłoniła się kurtyna i pojawili się aktorzy. Rozpoczęcie nie zwiastowało od razu tego na co czekała cała szkoła- czarnobiały start jak w komiksie, pokazujący stereotypową rodzinę i Alicję- wzór idealnego dziecka. Dopiero prezent jaki otrzymuje Alicja i zaczyna czytać- książka “Księga dżungli” wprowadza dziewczynkę w świat prawdziwy, gdzie szuka siebie, swojej naturalności, tym kim dziecko być powinno. Efekty wspaniałe. Całe przedstawienie przebiegało wśród pięknych kolorów dżungli, ciekawej prezentacji zwierząt, dzikich dźwięków dżungli, a gdy się skończyło, wszyscy uznali, że było piękne i nieoczekiwane.
Po przedstawieniu, szkoła zobaczyła scenę zza kulis, maski, kukiełki, pacynki oraz pomieszczenia, gdzie tworzone są postacie od podstaw, gdzie szyte są dla aktorów i lalek ubrania, gdzie zwykła czarna sukienka zmienia się w piękną królewską suknię.