The visit to Institute of Meteorology and Water Management!
W listopadowy dzień uczniowie klas II i III odwiedzili Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Bielsku-Białej. Podczas spotkania w Instytucie zapoznali się z urządzeniami w ogródku meteorologicznym. Pan meteorolog tłumaczył w jaki sposób zbiera się dane pogodowe i do czego się je wykorzystuje. W stacjach meteorologicznych dokonuje się pomiarów: temperatury, ciśnienia, wilgotności, kierunku i prędkość wiatru, pomiarów nasłonecznienia, pomiarów ruchu chmur. Przedstawił uczniom rodzaje chmur oraz sposób sprawdzania opadów deszczu. Uczniowie podczas spotkania obserwowali w jaki sposób przekazuje się informacje pogodowe, odczytywali też na gotowych wydrukach prognozy pogody na najbliższe dni. Taki przykład pogody można zobaczyć na naszej gazetce w sekretariacie szkoły.