The visit to the Vet Clinic!
We wtorek klasa 2b wybrała się do lecznicy weterynaryjnej „Pod Czaplą” w Bielsku- Białej. Dzięki uprzejmości Pani Katarzyny Solińskiej- Kleist uczniowie mogli bliżej poznać ten niezwykły zawód. Mieliśmy okazję zobaczyć wyposażenie lecznicy. Dodatkową atrakcja dla wszystkich dzieci był przyprowadzony przez Panią Kasię zaprzyjaźniony domowy gryzoń oraz kot. Każde z dzieci mogło je zobaczyć a nawet pogłaskać. Pani doktor opowiedziała dzieciom o pracy weterynarza, czym się zajmuje, jakie zwierzęta leczy oraz wytłumaczyła jak należy postępować gdy spotkamy chore zwierzątko. A wszystko to dzięki ogromnej ilości pytań jakie przygotowali drugoklasiści. Dowiedziały się jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza, jak należy dbać o domowych pupilków. Pani doktor udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na pytania: jakie najbardziej egzotyczne zwierzę miała okazję leczyć, jak leczy się najmniejsze zwierzęta np. rybki, jak leczy się zwierzęta z wścieklizną, najtrudniejszy pacjent, jak chorują zwierzęta, jak bada się jaszczurkę, czy leczyła pani kiedyś konia?… itd… Klasa 2 b składa serdeczne podziękowanie za tak miłe przyjęcie i poświęcenie nam czasu mimo wielu obowiązków.