The visit to the library!
Trzecioklasiści z Primary Steps wyruszyli na kolejną lekcję przedsiębiorczości, tym razem byliśmy w Książnicy Beskidzkiej i połączyliśmy naukę z fantastyczną przygodą z Panem H.CH. Andersenem. Uczniowie pod opieką wspaniałych pań wgłębiali się w pojęcia katalogów, zbiorów, działów, oglądali archiwalne już papierowe rejestry, zaglądali do nowoczesnych ,zmechanizowanych części Książnicy. Przeprowadzili wywiad z przedstawicielem Działu Zbiorów dla Dzieci dotyczący atrakcyjności pracy, kwalifikacji i ciekawostek z nią związanych. Była niekonwencjonalna zabaw w podchody i ciekawe spotkanie z duńskim pisarzem panem Andersenem, który zdominował gro zadań. Udało się wykonać wszystkie zadania i rozwiązać literacką zagadkę „Brzydkie kaczątko”. Takie spotkania są owocne oraz motywujące, nadal będziemy wypożyczać i czytać książki, to świetna, intelektualna podróż.