The lawyer’s visit in 3a!
Realizacja zadania edukacyjnego „Lekcja przedsiębiorczości – poznajemy ciekawe zawodu” w lutym, to dla uczniów z 3A wielka przygoda z prawem. Projekt realizujemy również dzięki zaangażowaniu i współpracy z naszymi rodzicami, którzy reprezentują różne, ciekawe. Mama Marii, Pani Nina, jest prawnikiem. Przygotowała i przeprowadziła fascynującą lekcję „Zawody prawnicze już nie tajemnicze”. Uczniowie z uwagą przyswajali wiedzę o zawodach prawniczych, m.in. prokurator, sędzia, notariusz, radca prawny, komornik oraz aktywnie słuchali wykładu, komentarzy i wyjaśnień istotnych terminów prawnych i ich znaczenia: prawo publiczne, prawo prywatne, paragraf, artykuł, akt notarialny, wyrok, repertorium,..). Czytali wybiórczo artykuły z Kodeksów prawnych, przebierali się w prawdziwe togi a także przeprowadzili wywiad z Panią Niną. Było naprawdę bardzo dużo interesujących i dojrzałych pytań ze strony trzecioklasistów. Dziękujemy za super lekcję, planujemy jeszcze wyprawę do Sądu.