How does the eye doctor work?
Istotą naszego projektu w klasie 3A „Lekcje przedsiębiorczości” jest poznawanie otaczającej rzeczywistości dydaktycznej, wykraczającej poza mury szkoły. Chcemy praktycznie rozumieć pojęcia takie, jak: zawód, wykształcenie, kwalifikacje i zamiłowanie. W kolejną przygodę edukacyjną zaprosił nas tata Michaliny – lekarz okulista, specjalista chorób oczu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tajemnicami związanymi z badaniem oka ludzkiego. Nowoczesne urządzenia, tablice, przyrządy, a przede wszystkim wiedza, kwalifikacje i umiejętności medyczne lekarza specjalisty pozwalają określić stan wzroku i postawić odpowiednią diagnozę. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, badali się i stawiali szereg ważnych pytań panu doktorowi podczas wywiadu. Są bogatsi o kolejne doświadczenia, wiedzą, jak ważna jest nauka i zamiłowanie do zawodu, który się wykonuje, oraz budowanie wiary we własne umiejętności. Serdecznie dziękujemy za cenną i niezapomnianą lekcję w gabinecie okulistycznym.