The trip do Pszczyna!
W piątek cała szkoła wyruszyła na wycieczkę do Pszczyny. Pogoda zdecydowanie dopisała – humory również. Po dotarciu na miejsce, w zagrodzie dla żubrów uczniowie zjedli II śniadanie. Później czekaliśmy już tylko na wyjście żubrów. Cała zagroda pozwoliła nam spotkać innych przyjaciół lasu – sarny, jelenie, daniele, leśne ptaki, małego dzika, puchacza, liska oraz królewskie zwierzę, które nieustannie towarzyszyło nam podczas spacerowania po zagrodzie – pawia indyjskiego. W godzinie obiadu posiłek zjedliśmy w ogródku Pizzerii, z której pod sam koniec kierowaliśmy się w stronę zamku. Tam czekały na nas warsztaty edukacyjne. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia zamku: czym się różni zamek od pałacu, kim była Daisy, kto mieszkał w zamku, gdzie były tajemnicze przejścia. Podsumowaniem dnia były nieodzownie towarzyszące wycieczkom – pamiątki. Od wieków były, są i będą obowiązkiem szkolnych wycieczek.