Jak nauczyć dzieci przedsiębiorczości, jak pobudzić je do kreatywnego myślenia i działania?

Program, ma na celu ukazywanie uczniom jak istotna w praktycznym funkcjonowaniu każdego człowieka jest wszechstronna wiedza, znajomość technologii IT, znajomość języków, kreatywność i otwartość na nowe wyzwania.

W ramach projektu uczniowie odwiedzają różne zakłady/firmy/przedsiębiorstwa, poznają jak w praktyce wygląda praca bankiera , lekarza, prawnika, cukiernika, piekarza, kontrolera lotów etc., jaka jest ich odpowiedzialność, z czym się borykają na co dzień, co daje im największą satysfakcję i radość z wykonywanej pracy. W szkole odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy osiągnęli sukces lub wykonują ciekawy zawód.

Uczniowie mają możliwość zadawania pytań, podglądania ‘od kuchni’ pracy specjalistów oraz przeprowadzania z nimi wywiadów.